ORYGINALNA ŁAZIENKA

     Łazienka oraz kuchnia to pomieszczenia pochłaniające zdecydowanie większość budżetu przeznaczonego na wykończenie wnętrz. Co zrobić, żeby nasza łazienka wyglądała niepowtarzalnie bez konieczności wydawania kilkudziesięciu tysięcy?

     Warto zastanowić się na jakim efekcie nam zależy i co warunkuje nasz wybór. Jeżeli wykańczamy dom lub mieszkanie, w którym spędzimy 30 lat, to zdecydowanie powinniśmy zastosować nieskazitelne materiały. Jeżeli jednak kupiliśmy mieszkanie jako inwestycję na 5 lat lub wprowadzamy się do nowo powstałego budynku, na przykład deweloperskiego, to czy warto jest ponieść wysokie koszty wykończenia? Cena takiego mieszkania nie wiele wzrośnie, a każdy nowy budynek, a właściwie jego konstrukcja, „pracuje” i potrzebuje paru lat na dostosowanie się do warunków podłoża. Jest to tzw. osiadanie, które skutkuje na przykład pękaniem ścian.  Nie chcemy przecież wydawać 200zł za 1m2 płytek, które po roku ulegną zniszczeniu. W takiej sytuacji może lepszym wyjściem jest zastosowanie płytek w średniej klasie cenowej i przeznaczenie większej sumy na jeden akcent, który „zrobi” cały efekt, na przykład wylewka baterii umywalkowej montowana w suficie lub podświetlona umywalka. Poniżej przedstawiamy przykładowe elementy designerskiej armatury oraz porównanie kosztów dwóch typów wykończeń.  

 

 Hansgrohe AXOR Nendo

 

 

 

 Agape Sen

 

 

 

 

Graff Ametis

 

Graff Luna

 

 

Cielo Shui comfort

 

 

 

 

TRES Study exclusive

 

 

Gessi Goccia

 

 

Edone Maia

 

 

Krzemień

 

 

 

 

         Prezentujemy także rozwiązanie, które naprawdę zrobi wrażenie na każdym. Zastosowanie mchu we wnętrzach wprowadza klimat natury, co zdecydowanie wpływa na poprawę naszego samopoczucia zwłaszcza w łazienkach pozbawionych okien. Mech nie pyli oraz nie zatrzymuje kurzu w związku z czym nie powoduje alergii. Nie wymaga także ciągłego nawadniania. Konstrukcję takiego dekoracyjnego dywanu może stanowić zwykła płyta MDF o grubości 6mm. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji dekoracji z mchem w wykonaniu firmy:

 

EGDESIGN

 

 

 

 

 


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnio dodane

September 28, 2017

September 3, 2017

September 2, 2017

June 18, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

ZIELONA GÓRA

ul. S. Moniuszki 8D/44

BIELSKO-BIAŁA

ul. Prosta 43

+48790452216      

info@dbgdesigns.pl

©2010 Studio projektowe: dbg DESIGNS. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • Instagram - Czarny Krąg